Pożyczka na firmę – inwestycja czy smutna konieczność?

Nie od razu Rzym zbudowano i najczęściej też nie każda firma od samego początku generuje same zyski. Najczęściej, aby tak się stało, konieczne jest posiadanie uprzednio odpowiednio zaopatrzonego zaplecza technicznego – potrzebne są maszyny, materiały wykończeniowe, wynajęcie lokalu, rozreklamowanie nowej firmy i wiele innych. Pożyczanie pieniędzy w takich wypadkach przestało być traktowane jako zło konieczne, a znajduje się dzisiaj raczej w kategoriach inwestycji poczynionych na dobry początek.

Czy warto wybrać bank?

Na pożyczanie pieniędzy od banku trzeba mieć przede wszystkim w sobie ogromne pokłady cierpliwości i tolerancji dla ogromnej ilości niepotrzebnych nikomu dokumentów, których treść nigdy nie stanie się nam jasna. Ponadto banki najczęściej wymagają od nas doskonałej historii kredytowej, której młode firmy  zwyczajnie nie posiadają, przez co są z miejsca dyskwalifikowane. Bank warto wybrać, jeśli nie mamy innego wyjścia. Jak się często okazuje, nawet finansowo nie zawsze jest to najlepsza  opcja.

Co w zamian?

Bardzo modnym ostatnimi czasy rozwiązaniem, mającym wciąż rosnącą liczbę zwolenników, jest pożyczanie pieniędzy od takich instytucji jak AasaDlaBiznesu, działająca na naszym polskim rynku już od kilku lat i pomagająca młodym oraz nowym przedsiębiorcom stanąć na własnych nogach o własnych siłach. Oferowane warunki są zdecydowanie korzystniejsze niż w przypadku banków, a dodatkowym atutem jest możliwość negocjowania elastycznych rat, które nie będą zbytnim obciążeniem dla firmy, szczególnie na początku.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *